Obwód pod biustem - brafitting dla Ciebie gwarantuje prawidłowe przytrzymanie piersi

[artykuł nr 1 „z dziennika Brafitterki” z dnia 28.10.2012]

Rozmiar obwodu podawany na metkach wszywanych do biustonoszy zmienia się co 5cm. Podawane zwyczajowo, na wszytych w stanik etykietach, obwody staników to np. 75cm, 80cm, 85cm. Wiadomo, że jest to pewna symbolika i należy podane obwody traktować raczej jako przedziały w których zmieścimy się tak aby biustonosz był dla nas wygodny - czyli w sam raz (ani za ciasny ani za luźny). Ważne jest aby obwód pod biustem mierzyć ściśle na wydechu. Centymetr krawiecki musi płasko przylegać do ciała i być w linii równoległej do podłogi.

Odczytany wynik zaokrąglamy lekko w dół w zależności od tkaniny z jakiej wykonany jest obwód biustonosza. Jeśli obwód stanika wykonany jest z koronki nie podszytej tiulem to doświadczona brafitterka wie, że taki obwód w biustonoszu bardziej „pracuje”, czyli poddaje się nawet do 10cm w górę (jeśli wymierzona Pani ma 75cm w obwodzie to polecam zmierzyć biustonosz o widniejącym na metce obwodzie 65cm pod biustem). Natomiast jeśli obwód w biustonoszu wykonany jest z mikrofibry lub włókna typu simplex (nierozciągliwego materiału bez lycry, który zachowuje sprężystość przez cały dzień nie odkształcając się pod ciężarem piersi), wówczas obwód zmierzony pod biustem np. 78cm, zaokrąglamy w dół jedynie o kilka centymetrów - czyli np. do 75cm.

Stąd wynika jasno, że brafitterka oprócz sztuki zmierzenia Kobiety w przymierzalni musi biegle znać zarówno asortyment, jak i materiały z których odszyte są biustonosze. Ważne jest, aby specjalistka od brafittingu wiedziała, jaka jest podatność włókien na rozciągliwość pod wpływem codziennego naprężenia i ciężaru biustu spoczywającego w 80% na obwodzie biustonosza. Tak więc podane na metkach obwody są wyłącznie punktami odniesienia do prawidłowego dopasowania biustonosza. Należy czytać te cyfry orientacyjnie, a nie dosłownie.
Dla przykładu jednej osobie pasuje często rozmiar 65D oraz 70C ale bywa też, że 75B jest dla niej doskonały. Wszystko zależy od tego, jaki krój biustonosza zaproponuje Brafitterka i co spodoba się Klientce, ale równie ważne jest (przy prawidłowym dopasowaniu biustonosza) z jakich materiałów stanik jest wykonany.

W salonach z bielizną „Anna moda intima” opieramy się na 20 latach doświadczenia w idealnym dopasowaniu biustonoszy. Młody personel uczy się sztuki brafittingu od starszych koleżanek oraz specjalistów z branży bieliźniarskiej. Odwiedzają nas również osoby zajmujące się projektowaniem i produkcją biustonoszy. Projektanci prowadzą warsztaty zwracając uwagę personelu na ważne szczegóły w konstrukcji staników. Współpracujemy z wieloma producentami z Polski i z Europy co zapewnia różnorodność w asortymencie salonów „Anna moda intima” w Gliwicach i w Chorzowie.

Biustonosze wprowadzane do sprzedaży dobieramy bardzo starannie, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły (dodatki biżuteryjne, cenę, jakość). Wybieramy te biustonosze, które są odszyte z najlepszych materiałów i mają najbardziej atrakcyjne kroje.

Wskazówka dla Klientek: nie sugerować się rozmiarem napisanym na metce tylko własnym komfortem.
MUSI BYĆ ZACHOWANA RÓWNOWAGA MIĘDZY WYGODĄ A TYM CO JEST NAPISANE NA METCE Z ROZMIAREM.
*przypuśćmy,że metkę ktoś źle wszył bo mu się pomyliło ;)
*nie traktujmy wszystkiego tak dosłownie ;)
*dobra rada: odrobina dystansu do rzeczywistości :)

Już dziś umów się na Twoją wizytę z Brafitterką w salonie „Anna moda intima”

Brafitterka